Deri Çatlakları İçin Biodermogenesi Yöntemi

Vücut çatlakları özellikle renk almayan, gevşek görüntüsü nedeniyle önemli bir kozmetik sorundur. Özellikle kadınların doğumlar sonrasında yaşadığı bir sorun olmakla birlikte ergenlik döneminde gerek kadınlar gerekse erkeklerin farklı düzeylerde yaşayabildiği bir deri sorunudur. Deri gerek hormonsal gerekse hızlı büyümeye eşlik edemediği durumlarda elastik dokuda kopmalar, kollajen liflerde deformasyon, bu değişimlere ek olarak deride çökme, renk üretiminde azalma gibi sorunlar gelişir.Bu sorunlara çözüm olarak Biodermogenesi yöntemi kullanılmaktadır.

Çatlak tedavisinde yıllarca birbirinden farklı ve esasen deriyi önce kontrollü yaralama ile yeni bir kollajen destek dokusu oluşturma esasına dayanan tedavi yöntemleri ile belli oranlarda başarılar elde ettik. Fakat elde edilen düzelmeler deriyi eski sağlıklı görünümüne döndürmüyor, daha düz görünümlü bir yüzey elde etmeye yarıyordu. Elastik liflerde düzelme, renklenme mümkün olmuyordu.

Vücut Çatlaklarından Biodermogenesi Yöntemi İle Kurtulmak Artık Mümkün

4 yıl önce Türkiye’ye de getirilen bir yöntem olan Biodermogenesi yöntemi sayesinde gerek derideki elastik doku kaybını gerekse renklenmeyi deride hiçbir hasar olmadan elde edebildiğimizi gördük. Bu elde edilen başarılı sonuçlar sonrasında kullandığımız diğer çatlak tedavi yöntemleri olan lazer uygulamaları, mikroiğneleme, mezoterapini tamamen terk ettim. Sadece bazı vakalarda karboksiterapi hala etkili olabilmesi nedeniyle çok geniş çatlaklarda kullandığım bir yöntem olarak geçerliliğini koruyor.

Biodermogenesi ile çatlak tedavisi gerek yeni (kırmızı renkli) gerekse eski (fildişi rengi) çatlaklarda etkili bir yöntem. Sadece yeni oluşmuş çatlaklarda daha az seansla yanıt alınabiliyor. Eski ve geniş çatlaklarda daha fazla seansla benzer yanıtlar elde ediyoruz.

Biodermogenesi yöntemi vücut çatlaklarında tek yöntem olmasa da en etkili, yan etkisiz, yüzde seksenler düzeyinde düzelme, eski sağlıklı görünümüne kavuşmayı elde edebildiğimiz, renklenmeyi hemen her vakada sağladığımız tek yöntem olması nedeniyle çok önemli bir yer tutuyor tedavi pratiğimizde.

Biodermogenesi ile cilt çatlağı tedavisi genelde haftada iki seans olarak arada en az 48 saat boşluk bırakılması gereken bir tedavi. Can yakmıyor. İşlem sonrası özel bir bakımı yok. Yaz aylarında da yapılabiliyor.

Yani cilt çatlakları artık kader değil. Elimizde Biodermogenesi gibi etkili, zarar vermeyen, günlük hayatı etkilemeden çatlaklardan kurtulmayı sağlayan bir yöntemin olduğunu söyleyebilirim.

Sorun Cevaplayalım