Dövmeler Aşk Hayatınızı Nasıl Sabote Edebilir?

Dövmeler bazen aradığınız aşkı bulmak için bir engel olabiliyor. Özel birini bulmaya vücut boyama sanatı sorun oluşturabiliyor.

Günümüzde on kişiden en az iki ya da üçünde dövme varsa da işin içinde romantizm söz konusu olunca sorunlara neden olabiliyor. Dövmeler geçmiş sevgililerin acı veren kalıcı hatırası olabileceği gibi yeni arkadaşlıklar için caydırıcı bir etken de olabiliyor. Eski bir dövme, geçmişten biriyle derin duygusal bağlantının sürekli bir hatırlatıcısı olarak değerlendiriliyor.

Örneğin bir erkek vakamda 10 yıllık evliliklerine rağmen, eşinin kolundaki eski sevgilisinin adı yazılı olan amatör dövmenin silinmesi için başvurmuş olan hastama, dövmesinin lazerle tek seansta silinemeyeceğini söyledim. Bu durumda eşi derinin cerrahi olarak çıkartılmasını istedi. Ve kendisinin bu anı on yıldır beklediğini belirtti. Biz de eşin bu isteği üzerine hastamızın da onayıyla cerrahi olarak dövmeyi çıkarttık. Yerinde büyük bir iz kalsa da bu sayede aile saadeti yeniden tesis edilmiş oldu.

Benzer sorunlar az değil. Günümüzde dövme sildirmek üzere başvuranların yaklaşık %25’i eski sevgili isimleri ya da o’nu hatırlatan bir dövmenin silinmesi isteğiyle başvuranlardan oluşuyor.

Dövmelerin silinmesinde lazerle silme yöntemi en zararsız ve iz bırakmadan tedavi şansı verse de dövmenin silinmesi bazen tekrarlanan seanslarla çok uzun süre alabiliyor.

Bu nedenle derinize kalıcı bir isim ya da sevgiliyi anımsatacak dövmeleri yaptırırken iki kere düşünmenizi öneririm.

Sorun Cevaplayalım