Lazer Dövme Silme: Bilmeniz Gerekenler

Yaklaşık 18 yıldır lazerle dövme sime işlemini yapıyorum ve her hafta dövmeden kurtulmak için birileri kliniğimizi ziyaret ediyor.

Lazer teknolojisindeki ilerlemeler daha iyi sonuçlar almamızı sağlıyor. Lazerin pigmenti algılayan bir yapısı vardır. "Pigmenti algıladığında, ateşlemeye başlar, bu yüzden pigmentle doymamış bir cilde zarar vermez," dedi.

Bu nedenle bazen bir yılı geçen tedavi süreçleri gerekiyor. Önemli olan yapılan lazer işleminin deride herhangi bir iz bırakmadan dövmeleri silmesidir.

Lazerle silme doğru yapılmazsa, cilde kalıcı olarak zarar verebilecek kalınlaşmış yara izleri bırakabilir. Devlet dövme silme işlemini sosyal güvenceye almamıştır. Bu nedenle tedavi masraflarını kendiniz üstlenmek zorundasınız.

Lazerle dövme silme işlemini yapan kişinin yetki sertifikası olup olmadığına (Doktorlar tarafından yapılması uygun olan bir işlemdir) . Daha önce yaptığı tedavilerin sonuçlarını görmeniz uygun olur. İşlemi yapan kişinin sorumluluk sigortası olup olmadığını inceleyin. Uygulayıcının lazer eğitmenlerince verilmiş bir eğitim sertifikası olup olmadığını araştırın.

Dövme sildirme işlemi ağrılı bir işlemdir. Bu nedenle ağrı azaltıcı önlemlerin alınmasını doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bu amaçla kremle uyuşturma, soğuk uygulama yanında bazen iğneyle anestezi yapmak işlem sırasında konforu arttırıyor.

İşlem sonrası bir hafta kadar özel bakım gerekli olabiliyor. Her lazer cihazı dövmelerde etkili değildir. Q-SW ya da Piko lazerlerle yapılan işlemler daha emniyetlidir. Ağrılı bir işlemdir ama sonucu için değer.

Sorun Cevaplayalım