Selfie’ler Dudak Dolgusu Uygulamalarını Arttırdı

Yapılan araştırmalara göre son 5-6 yılda dudak dolgusu uygulamalarında dramatik bir artış olduğu gözleniyor ve bu artışın da devam edeceği tahmin ediliyor.

Botulinum toksin ve fraksiyonel lazer uygulamaları yanında en dramatik artış deri dolguları ve öncelikli olarak dudak dolgularında olmuş.

Peki bu popüler estetik uygulama neden bu kadar hızlı artıyor diye yapılan araştırmada son 5-6 yılda insanların sosyal medyada iyi görünme arzusunun ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Selfie ya da özçekim çağında yaşayan bizler kendimizi neredeyse tamamen sosyal medyada görüyoruz. Facebook veya Instagram gibi sosyal medya sitelerini kullananlar sürekli mükemmel görünümlü fotoğraflar çekmeyi istiyor. Doğru açıdan ve iyi çekilmiş bir fotoğraf ilk izlenim için önemseniyor. Dudaklarımızın nasıl göründüğünün artık daha fazla farkındayız. Yüzün en önemli estetik birimlerinden biri olan dudakların daha düzgün, orantılı olması fotoğraflarda yüzün anlamını olumlu yönde değiştirdiğini artık çok sayıda insan kabul ediyor.

Bunun yanında insanlar ünlüleri moda ve güzellik için ilham kaynağı olarak kullanıyor. Onlara benzemek istiyorlar. Dolgun ve düzgün hatlı dudakların daha çekici olduğu yönünde genel bir kanı var.

Yüz görünümlerini geliştirmek isteyen ancak, cerrahi uygulamalara girmek istemeyenler için dolgu uygulamaları uygun bir seçenek oluşturuyor. Dermal dolgu maddeleri geçici olarak dudakların şeklini ve boyutunu değiştirebilir. Yapılan uygulama ile elde edilen sonuç kullanılan ürüne bağlı olarak 6-12 ay kalıcıdır. İstenilen sonuçlardan memnun kalınmaması halinde ürün yeniden eklenebileceği gibi istenmemesi halinde hyaluronidase isimli bir ilaçla eritilebiliyor. Bu açıdan dudak dolgusu güvenli bir uygulamadır.

Bunlara ek olarak dudaklar ve çevresinde yaşlanma ile oluşan kırışıklıkların tedavisi ve dudağın eski hacmine yeniden kavuşturulması içinde dolgu uygulamaları önemli avantajlar sağlıyor.

Dudak dolgusu olarak ben hyaluronik asitli dolguları tercih ediyorum. Kalıcılığı uzun olan ve istenilen görüntüyü vermek için farklı yoğunluklarda olan formları ile düzeltme işlemleri öneriyorum.

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz 02127096981 numaralı telefonumuzu arayarak ön görüşme randevusu alabilirisiniz.

Sorun Cevaplayalım