Ellanse Akıllı Dolgu

Ellanse Akıllı Dolgu

Kollajen dokuyu uyarıcı akıllı dolgu Elanse'yi Türkiye’de ilk kullanan kliniklerden biri olarak yaklaşık 20 aylık sonuçlarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ellanse kollajen uyarıcı akıllı dolgu 2010 yılından beri estetik amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizde ilk olarak Eylül 2014 yılında kullanılmaya başlandı. Ellanse ile ilgili ilk eğitim alan doktor gurubunda yer aldım ve elde edilen sonuçların verdiği heyecanla ürünü hemen kullanmaya başladık.

Ellanse dünyada ilk kez bir yılla dört yıl arasında değişen kalıcılığı olan bir kollajen uyarıcı dolgudur. Bu özelliği estetik dermatoloji ve cerrahi alanda kullanılan benzer ürünlere göre bir ayrıcalıklı konum sağlıyor.

Ellanse akıllı dolgu içeriğinde ana etkili kollajen uyarıcı madde polikaprolaktondur (PCL) ve dolgu ürününün %30’unu oluşturur. Düzgün yüzeyli mikrokürecikler halinde hazırlanan ürün Karboksimetilselüloz (CMS) isimli taşıyıcı madde içerisinde homojen olarak dağılmıştır. CMS dolgu karışımının %70’ini oluşturur. CMS taşıyıcı ve hacim kaplayıcı olarak kullanılmıştır. Uygulamada dolgunluk hissini görmemizi sağlar. CMS genelde uygulamadan sonra bir ay içerisinde eriyerek yok olur. PCL mikroküreciklerinin çevresi CMS jelin erimesiyle birlikte fibroblast isimli hücrelerce sarılır ve uyarıya yanıt olarak bu hücreler kollajen lifleri üretir. Üretilen yeni kollajen lifleri derimizdenbbulunan Tip I kollajendir. Tip I kollajen olgun dağal kollajen yapısıdır. Diğer kolajen uyarıcı dolgu maddeleri yara iyileşme kollajeni olan Tip III kollajeni uyarırlar. Bu farklılık Ellanse'nin diğer kollajen uyarıcı dolgulara gören en önemli üstünlüğüdür. PCL molekülleri önce daha küçük zincirlere daha sonra da karbondioksit ve suya dönüşerek vücuttan solunum ve böbrekler yoluyla uzaklaştırılır. Geriye kalan yeni oluşan kollajen yapılarıdır. Bu kollajen katmanı en az 12 en fazla 48 ay kalıcılığı olan kişiye has kendi kollajen dokusudur.

Ellanse hacim kayıpları veya yaşlanma ile derideki incelme ve kırışıklıkları gidermede kullanılır. Uygulama sonrası ilk değerlendirme 10-12 hafta sonra yapılır. Gerekirse düzeltme için ikincil uygulama 12 haftadan önce yapılmaz. Genelde uygulanan madde miktarının % 30 kadar fazlası bir hacim elde etmeyi sağlar. Bu sayede daha az madde ile daha fazla düzelme sağlama şansı elde edilmiş olur.

Temel vizyonumuz olan hastalarımıza en iyi hizmeti en iyi ürünlerle sunma politikamız nedeniyle kliniğimizde doku uyarıcı kollajen şekillendirici ana dolgu ürünü olarak son 20 ayda elde ettiğimiz sonuçları baz alarak, artık çoğunlukla Ellanse akıllı dolgu kullanmayı tercih ettiğimizi belirtmek isterim.

Ellanse Akıllı Dolgunun Ana Kullanım Amaçları

Ellansé uzun ömürlü ve kalıcı sonuçlar için hemen sonuç vermenin yanı sıra, bio- uyarım ile yeni kollajen sağlayan dermal dolgu maddesidir.

Ellanse Dolgu Uygunluk

Ellanse farklı yaşlardaki kadın ve erkekler için uygundur.

Ellanse içeriğini oluşturan maddeler hayvansal, bitkisel veya insanlardan elde edilen herhangi bir maddeyi içermez. Polikaprolakton çok uzun yıllardır ortopedi ve plastik cerrahide kendiliğinden eriyen vidalar ve uzun sürede eriyen cerrahi dikiş malzemesi olarak kullanılmaktadır. Birçok güvenlik testinden geçmiş onaylı bir tıbbi üründür. Üründe kullanılan mikrokürecikler sayesinde öngörülebilir, kontrollü bir güvenlik profili vardır.

Ellanse İle Diğer Dermal Dolgular Arasındaki Farklar

Ellanse içeriğinde toksik maddeler yer almaz. Bakterilerden üretilmediği için alerji gelişme riski düşüktür.

Ellanse için Global Estetik İyileştirme Oranı (GAİS) on iki aylık değerlendirmede hasta memnuniyeti % 90, hekim memnuniyeti % 92 bulunmuş bir dolgu ürünüdür. Yapılan klinik çalışmalarda bir yıllık dolgu uygulanmış kişilerde 12 ay sonra değerlendirildiğinde uygulanan vakaların tümü başlangıç değerlerine göre çok daha iyi olarak değerlendirilmiştir. Bizim de yaptığımız vakalarda benzer sonuçları elde ettiğimizi belirtmek isterim.

Kliniğimizde Ellanse

Uygulamaya başladığımız Eylül 2014 tarihinden beri gerek yurt içi, gerekse yurt dışından birçok hastamıza Ellanse akıllı dolguyu başarıyla uyguladığımızı ve kliniğimizin Ellanse akıllı dolgu hakkında farklı kliniklerde çalışan değerli hekimlerimizin eğitimleri amacı ile kliniğimizdeki Ellanse akıllı dolgu uygulamalarına katıldığını belirtmek isterim.

Dolgu Uygulamaları

Sorun Cevaplayalım