Göz Altında Koyu Halkalar İçin Dual Yellow Lazer

Göz Altında Koyu Halkalar İçin Dual Yellow Lazer

Göz çevresi koyu halkaları insanı yorgun ve üzgün gösteren bir sorundur. Saraçoğlu dermatoloji kliniğinde kullanılan özel bir tedavi sistemi bu sorunu tedavide etkili oluyor.

Göz çevresi koyu halkaları nasıl oluşur?

Alt göz kapağı derisi vücudumuzun en ince olduğu bölgedir. İnce olması yanında şeffaf yapıdadır. Bu nedenle gözaltındaki incecik de olsa damarlar görünür olur. Deri mavimsi tonları daha kolay yansıtır. Bu nedenle alt göz kapakları özellikle açık tenlilerde daha mor tonda görünürler.

Bunun yanında güneşin etkisi ile derinin koyulaşması, lekelenme, yıllar içerisinde elastikiyetin kaybı ile kırışıklıklar, kullanılan kapatıcıların deride yaptığı ton değişiklikleri gibi etkenler de göz kapağında koyu halkalara neden olabiliyor.

"Bazen de kalıtsal nedenlerle göz çevresi derisinde koyulaşmaya neden olurlar."

Bunların yanında yıllar içerisinde kemik yapımızdaki değişiklikler ve yağ, kollajen doku kayıplarına bağlı gözaltı deformasyonları gelişebiliyor. Bu sorun gözaltında gözyaşı oluğu deformitesi "tear trough deformite" olarak da bilinen ve ışık dolgusu olarak isimlendirilen bir yöntemle kolaylıkla düzelttiğimiz bir soruna neden oluyor.

Lazerle koyu renkli sorunları nasıl tedavi ediyoruz?

Dual Yellow (Çift Sarılı) Lazer'le yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlemle tedavi ediyorum. Gözü korumak için metal göz perdesi kullanıyoruz. Deriye sürülen jel üzerinde özel bir teknikle uyguladığım Çift Sarılı Lazer tedavisi sonrası renkteki açılma hemen görülüyor. İşlem sonrası özel bir krem tedavisi başlıyorum. Ve yine gözaltı ile uyumlu güneş koruyucular sürüyorum. Tedavi sonrası kısa süreli kızarıklık dışında bir yan etki olmuyor.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer) tedavisi ağrılı bir uygulama mı?

Hayır, can acıtıcı bir özelliği yok. Hafif ısınma dışında bir olumsuzluğu yok. Uygulama sırasında sarı parlak ışık hissedilebilir. Ancak göze zararı yoktur. Anestezi uygulamaya ihtiyaç yoktur.

Lazer tedavisi kaç seans gerekli?

Dual Yellow (Çift Sarılı) Lazer'le tedavi sırasında hemen renkte açılma görülüyor. Ancak koyuluğun derecesine göre gerekirse iki hafta arayla seans tekrarı yapıyorum. En fazla dört seans lazer tedavisi gerekebilir.

Başka bir tedavi gerekebilir mi?

Sadece koyu ton varsa lazer tedavisi yeterlidir. Fakat göz yaşı oluğu deformitesi (ear trough deformite) olarak isimlendirilen yağ yastıkçığında azalma durumunda ışık dolgusu gibi uygulamalar ile göz altındaki gölgelenmeleri kaldırarak daha sağlıklı bir görüntü elde ediyorum.

Tedavi sonrası herhangi bir ürün kullanmak gerekli mi?

Tekrar koyulaşmayı engellemek ve elde edilen sonucun uzun ömürlü olması için dermokozmetik bazı ürünlerden yararlanmak gerekiyor. Bu konuda işlem öncesi ya da sonrasında uygun göz çevresi kremi reçete ediyorum.

İşlem akışı nelerdir?

1. Randevu,
2. Ön görüşme,
3. Göz çevresinin temizlenmesi,
4. Fotoğraf alınması,
5. Laser uygulama,
6. Yatıştırıcı göz maskesi uygulama,
7. Fotoğraf alınması,
8. Uygun göz çevresi kremi sürülmesi,
9. Reçete ve gerekli ise randevu verilmesi.

Toplam süreç 35 dakikadır.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer)

Sorun Cevaplayalım