Kılcal Damar Tedavisi İçin Dual Yellow Lazer

Kılcal Damar Tedavisi İçin Dual Yellow Lazer

Yüzdeki kılcal damar genişlemeleri çok sık görülen bir sorundur ve tıbbi tedavi gerektirir. Kadınlar özellikle damarsal genişleme durumunun ciddi kozmetik sorunlara yol açtığını, makyaj ile kapatamadıkları durumlar olabildiğini belirtiyorlar.

Yüzdeki damarlanma artışı, güneşle sık temas, alkol alımı, uzun süre kortizonlu krem kullanımı ya da ağızdan kortizonlu ilaç alınması, sık tekrarlanan ekzemalar, rozasea, bağ doku hastalıkları gibi durumlarda daha sık görülür. Bazen de doğumsal damar genişlemeleri önemli bir sorun olarak karşımıza çıkar. Deri rengi çok açık olanlarda damarsal sorunlar daha sık görülür.

Damar genişlemelerinin yok edilmesinde son 20 yılda lazer teknolojisinin yardımıyla leke, iz bırakmadan kalıcı çözümler sunabiliyoruz. Pulsed Dye lazer, Nd-YAG lazer yanında sarı lazer olarak sınıflandırılan Bakır Bromürlü lazerler ile damarların tedavisini yapabiliyoruz.

Sarı lazer PDL'e göre farklı zaman aralıkları ile enerji üretebilmesi sayesinde daha kalın damarlarda dahi morluk, kabuklanma gibi yan etkilere neden olmadan etkili tedavi olanağı sağlıyor. Kliniğimizde Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer) formunda bulunan Bakır Bromür lazer gerek damarlanma gerekse lekelenmelerde çok etkili bir lazer türüdür.

İşlem sırasında anlamlı acı olmaz. Buna rağmen hassas kişilerde krem anestezi ile tedavi konforu arttırılabiliyor.

Damarsal sorunlar sorunun yaygınlığı, damar genişliğine göre 1-8 seans tedavi gerektirebiliyor. Tedavi seans aralıkları 4-6 haftadır. Doğaldır ki yüz bölgesi yerleşimli damarlanmalarda tedavi için en ideal zaman sonbahar, kış aylarıdır. Derinin en açık renkli olduğu dönemde işleme başlanması ve devam edilmesi esastır.

Damarsal lazer tedavileri güvenli midir?

Her tedavide olduğu gibi eğitimli ve deneyimli profesyonel hekimler tarafından uygulandığı takdirde damarsal lazer uygulamaları güvenlidir.

Sarı ışıkla yapılan tedavinin yan etkileri nelerdir?

Damarsal sorunlarda sarı lazer tedavi alanında geçici kızarıklık dışında pek yan etki yapmaz. Genelde oluşan kızarıklık birkaç saatte düzelir. Geniş damarsal sorunlarda yüzde 24-48 saat süren geçici şişkinlik görülebilir. Bazı geniş damar tedavilerinde bir günde düzelen morartı ya da küçük su dolu kabarcıklar görülebilir.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer) kimlere uygulanamaz?

İşlem akışı nelerdir?

1. Randevu,
2. Form doldurulması, ön muayene, tedavi için gerekli ise tetkiklerin istenmesi, Tedavinin planlanması,
3. Yüzün temizlenmesi,
4. Fotoğraf alımı,
5. İşlem hazırlığı (Anestezik krem sürülmesi,vs),
6. Lazer uygulaması,
7. Soğuk veya yatıştırıcı maske uygulama,
8. Güneş koruyucu krem sürülmesi,
9. Gerekli ise ilaç reçetesinin verilmesi ve tarif edilmesi,
10. Kontrol ya da işlem için randevu verilmesi ile tedavi tamamlanır.

Dual Yellow Lazer (Çift Sarılı Lazer)

Sorun Cevaplayalım