Gelin Botox’u: Doz Ayarlama ve Yapılmaması Gerekenler

Düğün öncesi Botox® yaptırmak isteyen gelin adayları; Yaptırmadan önce yazımdaki önerileri dikkate almanızı öneririm!

Gelin olmadan önce stresin etkilerini dengelemek, evlilik koşturmacasından dolayı oluşan yorgunluğu maskelemek yani dinlenmiş, dingin ve parıldayan bir görünüm sağlamak için Botox (Botulinum nörotoksin –A:BONTA) iyi bir çözümdür. Ancak son dakikaya bırakmamak lazım.

Önceden Plan Yapın

Mümkünse beş ay önceden BONTA uygulamasını planlamalı gelin adayı. Çünkü BONTA uygulaması sonrası nasıl görüneceğini ancak uygulamadan üç hafta sonra görmek mümkün oluyor. İlk etkiler 3-7 günde görülse de mimik hareketlerin tam oturması üç haftayı bulabiliyor. BONTA ile nasıl göründüğünü anladıktan sonra eğer beğenmezse düğün öncesi BONTA etkisinin geçmesi için yeterince zamanı olacaktır. Botulinum toksinin kaslar üzerindeki gevşeme etkisi 3-4 ay içerisinde çözülür. Bu sayede düğün öncesinde bir sorun oluşmaz. Fakat, elde ettiğiniz düzelmeden memnun kaldıysanız bu durumda düğünden 3-4 hafta önce BONTA uygulamasını yeniden yaptırarak düğüne istediğiniz gibi parıldayan, dinlenmiş bir yüzle girme şansını yakalarsınız. Beş ay süreniz yoksa en az 3-4 hafta önce BONTA yaptırmanızı öneririm.

"Sanatsal" Botox'ta Israr Edin

"İyi Botox®", büyük gününüzde doğal görünmenizi sağlayabilir ve sanatsal bir doktor gerçek güzelliğinizi artıracaktır. Unutmayın, kaşlar, alın, kaş arası, burun, bölgesinde deneyimli ve sanatsal yaklaşımı olan bir hekim tarafından yapılacak küçük dokunuşlar ifadenize çok olumlu etkiler bırakabilir.

Daha İyi Olduğunu Düşünmeyin

Hareketleri tamamen kısıtlayan BONTA uygulamaları özellikle alında fazla yapılırsa kaşların olduğundan daha düşük görünmesine neden olabilir. Küçük dozlarla hareketleri sadece azaltmak daha anlamlı ifade için yeterli olabiliyor.

Gözlerin Çevresinde Daha Dikkatli Ol!

Göz çevresindeki kırışıklıkları tamamen yok etmek güldüğünüzde hoş olmayan donuk bir ifadeye neden olabilir. Sadece küçük dozlarla hareketlerin belli noktalarda azaltılması ve belli miktarda çizgilere izin vermek daha doğal bir ifade için uygun olabilir.

Sorun Cevaplayalım