Rozase Belirtilerini Tedavi Etmenin Yeni Bir Yolu

Rozase, tipik olarak yüzün yanak bölgesinde, kızarıklık ve tahrişe neden olan kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Tıbbi açıdan göreceli olarak zararsız olsa da, rahatsızlıktan kaynaklanan kızarıklık, şişme ve sivilceye benzeyen yara izleri, bundan muzdarip olanlarda öz saygı sorunlarına yol açabilir.

Ne yazık ki şu anda rozase için bilinen kesin bir tedavi bulunmuyor. Ancak, hastaların semptomları kontrol etmek için yapabilecekleri bazı şeyler var;

Bu yöntemlerden başka bir yeni rosacea tedavisi seçeneği var.

Kırışıklık Tedavisi® ya da Dysport® marka isimleri ile anılan BT tıp pratiğinde istenmeyen kas kasılmalarını engellemek, aşrı terleme, ağrı kontrolü gibi sorunları tedavi etmede kullandığımız bir yöntemdir. Bunlara ek olarak BT uygulamaları Rozase den kaynaklanan kızarıklık tedavisinde de etkili olabiliyor.

Rozasede BT uygulaması, düşük molekül ağırlıklı hyaluronik asit içeren solüsyonda hazırlanır. BT karışımı mezoterapi tekniğiyle uygulanır. Tedavide verilen BT dozu çok düşük miktardadır. Bu nedenle mimik kaslar tedaviden etkilenmez.

BT’in uygulanmasından genelde 5-7 gün sonra ani kızarmaların azaldığı ya da gerilediği gözlenir Beraberinde uygulanacak diğer tedavi yöntemleri ve korunma ile elde edilen düzelme daha da arttırılır.

BT’in rozasede etkinliği yaklaşık 4-6 ay sürer. Sonrasında gerekli ise tedavi yeniden yapılarak iyilik hali devam ettirilir.

Sorun Cevaplayalım