Şimdi Mikro-Kırışıklık Tedavisi Tekniği Popüler

Mikro dozlarda Kırışıklık Tedavisi uygulama özellikle son bir yıldır çok fazla konuşulur oldu. Günümüzde en popüler uygulamalardan biri olan kırışıklık tedavisi ile kırışıklık tedavisinde özellikle daha doğal bir ifade elde etmek istemi sonucunda kırışıklık tedavisi dozlarının kas yerine deri veya deri altı yağ dokuda küçük dozlarda uygulanmasıyla elde edilen bir uygulama yaklaşımı günümüzde tercih edilir oldu. Pekçok farklı isim verildi bu uygulamaya; Baby kırışıklık tedavisi, Mezotox, Mikrotox gibi. Mikro dozlamaya atıf ile özellikle New York ve Los Angeles’ta Mikro-kırışıklık tedavisi terimi daha popüler oldu.

Tabii ki, gelişen bu trendde de nüanslar var. Ve herhangi bir enjekte edilen maddede olduğu gibi bazı riskler vardır. Peki, gerçekten Mikro-Kırışıklık Tedavisi ne anlama geliyor, bilinmesi gerikenler nelerdir ve randevu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi Mikro-Kırışıklık Tedavisi uygulaması ile ilgili sorulara yanıtlar vermeye çalışacağım.

Mikro-Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Micro-Kırışıklık Tedavisi, cilde birden fazla küçük dozda kırışıklık tedavisi enjeksiyonu anlamına gelir. Mikro kırışıklık tedavisi tekniği ile ana amacımız kişinin ifadesini yumuşatmak fakat kasları aşırı bloke etmeden tedavi etmektir. Yani genç ama donmuş, kırışıksız görüntü yerine doğal görünen ve belli hareketleri yapabilen daha taze, canlı bir ifadeye olanak tanıyan bir uygulama hedefliyoruz.

Mikro kırışıklık tedavisi uygulama tekniğini ben yıllardır kullanıyorum. Nasıl derseniz, alın terlemesi için yıllardır deri içerisine küçük dozlarda yaptığımız kırışıklık tedavisi uygulamalarının terlemeyi azaltması yanında alın bölgesinde ifadeyi yumuşattığını ama kas hareketlerine olanak tanıdığını gözlemledim. Bu gözlem sonucunda kırışıklık tedavisi uygulamalarımı daha küçük dozlarda belli alanlarda kas içine ama ifadeyi etkileyebilecek noktalarda ve belli hareketlerin yapılmasına olanak bırakacak şekilde deri içerisine uygulayarak denedim. Bu denemelerim sonrası kontrol seanslarında geri dönüşler çok olumluydu. "Kimse kırışıklık tedavisi yaptırdığımı ve insanların sadece daha canlı, iyi duruyorsun, ne yaptırdın?" gibi sorularla karşılaştıklarını bu durumun kendilerini daha fazla memnun ettiğini belirttiler. Bu gözlem sonucunda hemen tüm vakalarımda ben Mikro-kırışıklık tedavisi tekniğini kullanıyorum.

Bu yöntemin New York ya da Los Angeles’ta yeni popüler olması doğaldır. Kırışıklık Tedavisi medikal kullanımının bulunması çok önemlidir. Ancak yıllar içerisinde ben de dahil tüm hekimler kırışıklık tedavisi uygulamalarında bir takım gözlemlerle uygulama tekniklerini geliştirdiler. Sadece bu tekniklerin popüler olma zamanları kişilerin algılarına göre doğal olarak değişiyor. Artık kimse sokakta gezerken kırışıklık tedavisi yaptırmış denmesini veya mimiklerinde donuk ifade olmasını istemiyor. Bu tabir de aslında bir miktar benzerlikleri içeriyordu. Yani bazı ifadeleri rahat yapayım ama sert ifadem olmasın, doğal görüneyim şeklinde istekleri olanlarda da benzer teknikleri uyguluyorduk.

Mikro-Kırışıklık Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Tıpkı geleneksel şekilde uygulanan (kas içine enjekte edilen) Kırışıklık Tedavisi gibi, mikro-kırışıklık tedavisi üç veya dört aya kadar sürer; Fakat, Hyaluronik Asit dolgu maddesi ya da nem aşılarıyla ile birlikte uygulandığında bazı potansiyel uzun vadeli faydalar vardır.

Mikro-Botoks'u Diğer Enjekte Edilebilir Maddelerle Karıştırmalı mısınız?

Hyaluronik asit dermal dolgu ile Botoks'un bir karışım olarak değil ama gerekli olan noktalara hyaluronik asitli dolgu veya nem aşılarının tedaviye eklenmesi ile daha canlı, nemlenmiş, kırışıkları azaltılmış, parıldayan bir cilt elde etmek mümkündür.

Mikro-Kırışıklık Tedavisi Uygulamasının Riskleri Nelerdir?

Tedaviden sonra, normal kırışıklık tedavisi enjeksiyonlarına benzer şekilde, küçük şişlik ve kızarıklık ve hafif morarma olasılığı beklenebilir. Kasların etkilenmesi daha az olduğu için kaslarda incelme riski standart kırışıklık tedavisi uygulamasına göre daha düşüktür.

Mikro-Kırışıklık Tedavisi İçin Kim İyi Bir Adaydır?

Esasen, yukarıda belirtilen faydalardan herhangi birini arayan herkes bir adaydır. Sadece çok kuru cildi olanlarda deride kuruluk sorunu artabiliyor Mikro-Kırışıklık Tedavisi uygulamasıyla. Bu nedenle cildi nemlendirme ihtiyacı artabilir.

Mikro-Botoks Uygulaması Ağrılı mı?

Maalesef deride ne kadar yüzeysel enjeksiyon yaparsanız ağrı da o kadar fazla oluyor. Fakat ağrı hissini azaltmak için soğuk uygulama, anestezik kremlerle uyuşturma ve tetik tekniği, özellikle keskin ama çok ince çelik enjektör uçlu malzeme ile enjeksiyon gibi yöntemleri kullanarak tedavi sırasında yaşanabilecek ağrı hissini en aza indirmeye çalışıyorum.

Sorun Cevaplayalım