Terlemede Alternatif Tedaviler

Sık sık hiperhidroz için alternatif tedaviler kullanan insanlar hakkında haberler alıyoruz. Bu tedaviler adaçayı, adaçayı tabletleri, papatya, kediotu kökü ve St. John’s Wort gibi bitkisel maddeleri içerebilmektedir. Aynı zamanda akupunktur, biofeedback, hipnoz ve rahatlatma teknikleri de potansiyel tedaviler olarak önerilmektedir. Halihazırda bu alternatif tedavileri tavsiye eden çok az sayıda araştırma vardır; fakat bu durum bunların iyileştirici potansiyellerine olumsuz bir yorum getirmez.

Tıpkı iki insanın birbirinden farklı olması gibi, birbirinin aynı olan iki hiperhidroz vakası yoktur. Aşırı terleme sorunu bir insanın avuç içlerinde, ayaklarında, koltuk altlarında veya yüzünde görülebilir veya vücudun diğer kısımlarında dengeleyici terleme olabilir.

Veya bu problemlerin bir kombinasyonunu yaşıyor olabilir.Dolayısıyla, terleme tedavisi ve kontrolü tamamen bireyseldir. Bir kişi için işe yarayan tedabi bir başkası için işe yaramayabilir ve genellikle tedavilerin bir kombinasyonunu uygulamak gerekir. Doğru kombinasyonun bulunması zaman, sabır ve bilgili ve tecrübeli bir hekimin desteğini gerektirebilir.

Alternatif Tedavilerin Etkili Şekilde Kullanılması

Hiperhidroz tedavisinde alternatif tedavilerin etkili olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat sizin rahatlatıcı bir sonuca ulaşmanızı ve sağlıklı tercihler yapmanızı istiyoruz. Eğer alternatif tedavilerle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki tavsiyeleri aklınızda tutun:

Sorun Cevaplayalım