Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle leke tedavisi doğum sonrası oluşan lekeler, güneş lekeleri (pigment) ve ciltteki kahverengi lekeler için uygulanan bir tedavidir. Güneş ile yakınlaşmak yaşlanma belirtilerinin biri olan yaşlılık lekelerine erken sahip olmanıza neden olmaktadır.

Leke tedavisinde lazer cihazları doğum lekeleri yada güneş lekelerini yok etmede en güvenli, etkili ve sonuç alınan bir tedavi yöntemidir. Yüz, dekolte, eller, omuzlar ve kollar en sık leke görülen alanlardır. (Güneş lekeleri; güneşden kaynaklı kahverengi lekeler güneş hasarının en yoğun olduğu bölgelerde belirir. Bunlar yüz, saçlı deri, el sırtları, kollar ve omuz bölgeleridir.) Lazer tedavileri ile bu lekelerin büyük çoğunluğu tamama yakınını yok eder. Lazerle leke tedavisinde kullanmakta olduğumuz Q-SW lazer ve IPL ışık sistemleri leke içindeki melaninler tarafından algılanır ve bu doku seçici olarak tahrip edilerek silinir.

Lazerle leke tedavisi işlemine lazerle leke silme işlemide denilebilir.

Uygulama Alanları

Neler Tedavi Edilir?

Tedavi Detayları

Seans Sayısı Seans Aralığı İşlem Süresi Anestezi

Sonuçlar

İşlem sonrası bazı durumlarda kızarıklık, şişkinlik ve takip eden süreçte leke bölgesinde geçici koyulaşma ve 7-10 gün içinde kabuk halinde soyulma ile leke yok edilir.

Sorun Cevaplayalım