Forever Young (Her Zaman Genç) BBL Tedavisi

Forever Young (Her Zaman Genç) BBL Tedavisi

Sonsuz gençliği kim istemez. Derimizin pürüzsüz, lekesiz, gözenekleri küçülmüş halni elde etmenin yanında yeni geliştirilen bir teknoloji olan BBL cihazı sayesinde hücrelerimizde gençleşmenin de sağlandığını biliyor muydunuz?

Sciton firmasınca geliştirilen BBL (geniş bantlı ışık) sistemi foto yeniden gençleştirme tekniklerinden biri olarak cildimizde özellikle dış etkenlerin tetiklediği lekelenme, çdamar çatlamaları ve kırışıklıkları giderdiği gibi yapılan bilimsel çalışmalarda deri hücrelerinde yaşlanma belirtilerini geriye aldığı gösterildi. Yani zaman makinesi gibi ama sadece geriye doğru çalışan bir zaman makinesi diyebiliriz.

Forever Young BBL kliniğimizde uygulanmaya başlandı. BBL tedavisi sorunun türü ve deri yapısına göre 2-5 seans uygulanır. Seans aralıkları 3-4 haftadır.

Başlıca uygulandığı sorunlar;

BBL uygulaması yüz yanında boyun, dekolte,omuzlar, sırt ve eller gibi değişik bölgelerdeki sorunlara da uygulanır.

İşlem Süresi

BBL uygulama süresi tedavi alanına göre 15-30 dakika arasında değişir.

Tedavi Sırasında Ne Hissederim?

Uygulama öncesi tedavi alanı temizlenir, soğuk bir jel sürülür. BBL cihazı ile sorunun türüne göre soğuk bir başlık ve soğuk hava eşliğinde tedavi uygulanır. Uygulama sırasında ciddi ağrı olmaz. Fakat ısınma hissi olabilir.

Tedavi sonrasında leke olan bölgelerde koyulaşma ve hafif kızarıklık hgörülür. Koyu alanlar genelde 5-8 günde alttan gelen yenilemnmiş deri ile tazelenir ve soyulur. Bu süreçte deriyi güneşten korumak ve epitelizan ürünlerle desteklemek önemlidir.

Seanslar tamamlansa dahi iyileşme devam eder. Kademeli olarak cildinizin daha yenilenmiş görüntüsü yaklaşık 6 aylık bir sürede elde edilir. Sonrasında yılda bir ya da iki kez BBL forever young tedavisi ile yapılacak tazeleme seansları ile derinin genç ve pürüzsüz hali korunur.

Sorun Cevaplayalım