Uzm. Dr. Şerafettin Saraçoğlu - Nişantaşı Dermatolog

Uzm. Dr. Şerafettin Saraçoğlu

Dermatoloji Uzmanı

1965 yılında İstanbul’da doğdum. Üç kardeşin ortancası olarak eğitimimi Oruç Gazi İlköğretim Okulu ve Şehremini Lisesi’ni bitirdim. Ardından 1982 yılında İstanbul Tıp fakültesine başladım. Sınavlarımı ve rotasyonlarımı tamamlayarak 1988 yılında tıp doktoru ünvanıyla mezun oldum.

İlk görev yerim 1989 yılında Muş, Hasköy Merkez Sağlık Ocağı hekimliği oldu. Yaklaşık 13 ay sonra Çorlu Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde çalışmaya başladım. Askerlik hizmetim sonrası 1992 yılında devlet görevimden ayrılarak International Hospital’da çalışmaya başladım. Bu çalışma dönemimde ikinci kez tıp eğitimi aldım diyebilirim. Çünkü konusunda en iyi hekimlerden oluşmuş bir kadro ile hasta takibi yapma şansını elde ettim. Ardından Genel Yoğun Bakım ünitesinde çalıştım. Bu apayrı bir tecrübeydi. Hastalara çok yönlü bakabilmeyi, kriz yönetimini ve her durumda sakin kalıp değerlendirme yapabilmeyi öğretti bana.

Ardından uzman olmam gerektiğine karar verdim. Bu karar ile tekrar uzmanlık sınava çalıştım ve yaklaşık bir yıl sonra girdiğim sınavda Vakıf Gureba Hastanesi dermatoloji Kliniğinde Dermatoloji Uzmanlığı hakkını elde ettim. 3,5 yıl süren uzmanlık eğitimim sonrası dermatoloji uzmanlığına hak kazandım. İhtisasım süresinde yeni yeni oluşmaya başlayan dermatolojik LASER uygulamalarına odaklandım ve Uzmanlığım sonrası özellikle LASER uygulamaları üzerine yoğunlaştım. International Hospital ve ardından JFK Hastanesi Dermatolojik LASER ünitelerini yönettim. 2005 yılında ilk kliniğimi açtım ve halen kendi kliniğimde dermatolojik LASER uygulamaları ve estetik dermatoloji alanında yoğunlaştığım bir çalışma yürütüyorum.

Bu süreçte farklı LASER firmalarının ulusal ve uluslararası eğitmenliğini üstlendim. Dolgu uygulamaları, mezoterapi ve farklı ürünlerin uygulama teknikleri ile ilgili uygulamalı eğitimlerim halen devam etmektedir.

Evliyim, biri kız diğeri erkek iki çocuk (artık çocuk değiller ama) babasıyım.