Ameliyatsız Yüz Germe Ultracel

Ameliyatsız Yüz Germe Ultracel

Yüksek yoğunluklu odaklı ses dalgaları (HIFU) sayesinde bir seansta derideki yaşlanmanın etkilerini girişimsel bir işleme gerek kalmadan gidermek mümkün oluyor. HIFU derideki sarkmaları giderir ve deriyi sıkılaştırır. 2012 yılından beri uygulanan HIFU teknolojisi cilt gençleştirmede en önemli tedavi ajanlarından biri oldu.

Fokuslu ultrason deri altında 4.5 mm ve 3 mm derinlikte odaklanan yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde deri yüzeyinde bir olumsuzluk yaşamadan deri altında gevşemiş kas, yağ dokusu ve deri destek dokusunda ısı etkisi ile sıkılaşma ve gerginlik oluşmasını sağlar.

Fokuslu ultrasonun en çok uygulandığı böllgeler;

Ultracel odaklanmış ultrason teknolojisinde enerji yanında sporun aralığını ve genişliğini ayarlayabilmemizi sağlayan özel bir başlık sayesinde benzer diğer teknolojilere göre uygulamanın kontrolünü arttırmada yardımcı olan bir sistemdir. Ağrı hissi çok azdır. Bu nedenle hasta tarafından daha kolay tolere ediliyor.

Ultracel tedavisi uygulandıktan 3 ay sonra değerlendirilir. Gerekirse seans tekrarlanır. Elde edilen iyileşme onsekiz ay sonunda eski haline gelecektir. Bu nedenle tedavi 15-18 ay sonra tekrarlanır.

Ultracel ile yüzdeki sarkma grade II'ye kadar olanlarda yanıt alınır. Bazı vakalar ve daha yüksek gradeli olalarda beraberinde iple yüz germe işlemi ile kombine ederek daha iyi sonuçlar almaya çalışıyorum.

Ultracel tedavisi özde deri altı gevşemiş dokuya etki eder. Deri düzeyindeki kırışıklıklar ve genişlemiş gözenek gibi sorunlarda Grid fraksiyonel Radyofrekans tedavisi uyguluyorum. Bu sayede deri altındaki iyileşmeye ek olarak yüzeyde radyofrekans etkisi ile deri destek dokusunda sıkılaşma, kırışıklıklarda azalma ve küçülmüş gözenekler elde etmek mümkün oluyor.

Cilt Gençleştirme

Sorun Cevaplayalım