Burun Dolgusu (Ameliyatsız Burun Estetiği)

Burun Dolgusu (Ameliyatsız Burun Estetiği)

Burundaki şekilsel sorunlarının cerrahi işlemler olmadan deri dolgu ürünleri ile düzeltilmesi işlemi estetik operasyonlara göre giderek daha fazla tercih edilen bir teknik olmaya başladı. Küçük dolgu enjeksiyonları ile burun üzerindeki keskin köşeleri yumuşatma, çöküntüleri doldurarak burun ucu ve genelde burun şekillendirmede kalıcı ve doğal sonuçlar elde ediyoruz.

Cerrahi olmayan dolgu ile burun şekillendirme yöntemi gerek erkek gerekse kadınlarda uygulanan etkili bir tekniktir. Burun için en sık uygulama alanları;

Aynı zamanda burun için estetik cerrahi düzeltme düşünen ama sonucu hakkında şüpheleri olanlar için tahmini olarak operasyon sonrası oluşacak yeni profili hakkında bilgi sahibi olmayı sağlamak için de dolgu ile düzeltme işlemi yaptırmak isteyenler oluyor.

Dolgu uygulaması lokal krem anestezi altında uygulanır. İnce iğneler ile genelde içinde lokal anestezi maddeler içeren dolgu ürünleri kullanılarak çok kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Genelde toplam süreç 30 dakikada tamamlanır. İşlem sonrası antibiyotikli bir krem sürülerek işlem tamamlanır. İşlem sonrası bir gün yüz üstü yatılmaması istenir. İki hafta sonra kontrol muayenesi yapılmak kaydı ile vaka taburcu edilir. İşlem öncesi, hemen işlem sonrası ve 15. günde uygulama alanının fotoğrafının alınması kliniğimizde bir kuraldır.

Dolgu maddesi olarak en sık kullandığımız ürün hyaluronik asitli dolgulardır. Bu ürünün avantajı istenirse eritilebilmesidir. Bu nedenle yapılan düzeltme ile ilgili bir sorun durumunda dolgun eritilerek eski haline hemen getirilme şansı mevcuttur. Bunun yanda dolgu maddesi olarak daha uzun süreli düzeltmeler isteyenlerde “Polikaprolakton” içerikli Ellanse® isimli ürünü kullanıyorum.

Sonuç olarak dolgu ile yapılan estetik burun düzeltme operasyonu kısa sürede sonuç veren, etkili, günlük hayatı etkilemeyen ve günümüzde sıklıkla başvurulan minimal girişimsel bir müdahale yöntemidir diyebilirim.

Dolgu Uygulamaları

Sorun Cevaplayalım