Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz çevresi yüz estetiğinde önemli bir bölgedir. Bazı insanlarda göz altları çöküntülü ve koyudur. Bu yapısal sorun ailevi olabildiği gibi birçok vakada yaşlanma ile birlikte görülmekte olan değişikliklere bağlı gelişir. Bu koyu ve çökük gözaltı yapısı yorgun, yaşlı, üzgün bir ifadeye neden olur.

Göz altı ışık dolgusu olarak tanımladığımız dolgu uygulaması bu sorunu gidermek için göz çevresine yaptığımız dolgu uygulamasına verilen isimdir.

Gözaltı ışık dolgusu olarak Hyaluronik asit temelli dolgu maddeleri kullanıyoruz. Işık dolgusunda göz altı dokusuyla uyumlu kıvamda hazırlanması ve içeriğine hyaluronik asit yanında tedavi alanına destek veren ve koyulukların açılmasına yardımcı maddeler eklenmiş Redensity II isimli ürünü tercih ediyoruz.

Genellikle göz çevresi dolgu uygulamaları uzun etkili sonuçlar elde edilen bir işlemdir. 18 aya kadar uzanabilen düzelme sağlanır.

Gözaltı Işık dolgusu işlemini krem anestezi altında kanül kullanılarak uyguluyorum. Bu sayede göz çevresindeki damarlara zarar vermeden emniyetle dolgu uygulama şansımız oluyor. Genelde işlem sonrası kısa süreli soğuk kompres yanında özel bir bakıma gerek kalmaz. İşlem sonrası iki gün başın biraz daha yukarıda tutulması, gece çift yastıkla yatma dışında özel bir önleme gerek yoktur.

Dolgu Uygulamaları

Sorun Cevaplayalım