Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Derinin katmanlar halinde soyulması amacıyla benim yaklaşık 20 yıldır kullandığım ve hala uyguladığım başarılı bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling işlemi derideki soruna hedeflenen düzelmeye göre değişkenlik gösterir. Başlıca uyguladığım kimyasal peeling yöntemleri;

Salisilik Peeling
Derinin üst katmanını soyma, kapalı ve açık komedonları temizleme, anti septik etki ile sivilceleri söndürme amacıyla kullanıyorm. Uygulama sonrası kızarıklık, soyulma mutadır. Bu süreç 2 günde tamamlanır.

Acnelan Peeling
Akne tedavsi için geliştirilmş yüzeysel bir peeling türüdür. 2-4 haftalık aralarla ve akne tedavisi ile birlikte kullanıldığında çokbaşarılı sonuçlar alınır.Tedavi sonrası iki gün kızarıklık ve soyulma gibi sorunları bulunur.

Glikolik Peeling
Kızarıklığı kısa süren ve günlük hayatı etkilemeyen peeling türüdür. Bu nedenle sıkça tercih edilir. Farklı derinliklerde kullanılabilir. Kırışıklık, leke ve cildi ölü katmanından arındırmak amaçlı uygulanır.

Jessner Peeling
Derinin biraz daha derin soyulması amacıyla kullandığım peelingdir. Sivilceler, yüzeysel lekelerde etkili olan bir yöntemdir. Tedavi sonrası iki gün kızarıklık ve 3. Günü düzelen bir soyulma yapar.

TCA Peeling
Derinin orta derinlikte, gerekirse derin soyulması amacıyla uyguladığım bir yöntemdir.

İşlem sonrası düzelme duygulanan derinliğe göre 4-8 günde olur. Soyulma sonrası yüz kırmızı ve pembe tonda olur. Bu durum yaklaşık 4 haftada azalarak düzelir. İşlem kış aylarında yapılır ve güneşten en az 6 ay korunma gerektirir.

Dermamelan Peeling
Melasma tedavisinde ana tedavi yöntemimizi oluşturur. Yaklaşık 3 ay süren ana tedaviden sonra 9 ay koruma tedavisi ile uygulandığında çok başarılı sonuçlar aldığımızı belirtmek isterim. Tedavi kısa değildir, fakat yüz güldürücüdür. Daha hafif lekelenmelerde Cosmelan peeling uyguluyoruz. Hafif lekeli bir cilt ve anti-ageing isteyen kişiler için Cosmelan çok uygun bir peeling yöntemidir.

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar ve içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlılığı olanlar dışında her iki ürün zaman zaman uygulanabilir. Beraberinde mezoterapi, lazer tedavileri ve bazı ilaçlarla birleştirmeyi gerektiren zor vakalarımız da oldu. Tedavi uzun, meşakkatli ve benimle sık görüşmeyi gerektirmesine rağmen, sonuç yüz güldürücüdür.

Cilt Gençleştirme

Sorun Cevaplayalım