Lipocel - Bölgesel İncelme

Lipocel - Bölgesel İncelme

Şimdi Lipocel ile İncelme Zamanı!

Tek 1 seansta, 30 dakikada bir beden incelme sağlayan soğutmalı odaklı ultrason teknolojisi; Lipocel® artık Türkiye’de.

Birçok kadın ve erkek diyet ve egzersizlere rağmen belli bölgelerdeki yağlanmalarda çaresizlik nedeniyle cerrahi bir müdahale olan liposuction, lazer lipoliz gibi yöntemlere başvurmak zorunda kalıyordu. Artık bölgesel incelme için neştersiz bir çözüm yolu var. Ve bu yöntem otuz dakikalık bir seansta bir beden incelmeyi sağlıyor. İşlem ağrısız, günlük hayatı etkilemeyen bir uygulama. Bu yenilikçi Lipocel isimli cihaz, odaklı yüksek yoğunluklu ultrason (High Intencity Ultrasound - HIFU) ve soğutmalı özel bir başlık ile birlikte ileri teknoloji ürünü bir sistem.

Estetik dermatolojide son yılların flaş teknolojik çözümlerinden biri olan odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrasonlar (HIFU) ameliyatsız yüz germede başarıyla kullanılıyordu. Şimdi ise vücut şekillendirmede kullanılıyor.

Bölgesel yağlanma sonucu oluşan çıkıntılı alanlar belirlendikten sonra deri altında 13 mm derinliğe odaklanan HIFU cihazı olan Lipocel yağ dokusunda odaklandığı alanda ısı hasarıyla istenmeyen yağ hücrelerinin yok olmasını sağlıyor. Bu sayede cerrahi liposuction gibi işlemlerle elde edilebilen bölgesel incelmeye eşdeğer bir düzelmeyi otuz dakikalık bir işlemle ameliyatsız olarak elde etmek mümkün oluyor. İşlem sırasında oluşabilecek ağrı veya deri yüzeyindeki sorunlar özel soğutmalı başlığı sayesinde tamamen ortadan kaldırılmıştır. Bunun yanında ultrasonik uyarı ile tahrip olan dokuda onarım faaliyetleri de tetiklenir. Bu sayede deri altı kollajen destek doku uyarılır ve daha gergin bir deri elde edilir.

Doğaldır ki deri altında oluşan hücresel atıkların tedavi alanından uzaklaştırılması, metabolize edilmesi zaman alır. Genelde bir ay içerisinde tahrip edilen yağ hücre atıkları deri altından temizlenir. Yenilenen destek dokunun oturması ise üç ay zaman alır. Yani en ideal sonucu üç ay içerisinde görürüz.

Bu tür bölgesel incelme teknikleri bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemelidir. Fakat kilo verildiği halde belli - bel bölgesi, göbek, basen gibi- bölgelerde yağ birikimlerinin eritilmesi zordur. Bu durumda son düzeltmeler için iyi bir yöntemdir.

Lipocel Uygulama Alanları

Lipocel uygulaması sonrasında bir hafta içerisinde deri altında yok edilen yağ hücrelerinin atıkları temizlenemeye başlar. İlk düzelmeler 2-3'ncü haftada görülür. Net düzelme ise bir ila üç ay içerisinde oturur. Genellikle bir ay sonrasında yapılan kontrol muayenesi sonrasında gerekirse ikinci bir seans uygulanabilir.

Lipocel için ideal aday aşırı kilosu olmayan, ama çok zayıf da olmayan ve bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan herkese uygulanabilir. Vücut kitle endeksi 30'un altında olmalıdır. Fitness ve diyet düzenlemelerine uymakta zorluk çeken ama bölgesel incelme isteyen, yağ kalınlığı en az 1 cm olan kişilere uygulanır.

Hamileler, hamile olma ihtimali olanlar, vücut kitle endeksi 30 ‘un üzerinde olanlar, tedavi alanında büyük yara veya yanık izi olanlar ve tedavi alanında kilo vermeye bağlı aşırı gevşek dokusu olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, sistemik rahatsızlıkları olanlara uygulama yapılmaz.

Tedavi sonrasında işlem bölgesinde şişkinlik, deri altı kanama noktaları, kaşıntılar olabilir. Tedavi sonrasında egzersiz yapılması özellikle istenir. Egzersiz tedavi sonucunu çok olumlu yönde etkiler.

Lipocel’in özeliklerin kısaca özetleyecek olursak;

Bu sayede dar bölgede incelme isteyen kişiler için ideal bir tedavi seçeneği diyebilirim.

İncelme & Zayıflama

Sorun Cevaplayalım