Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme (Altın Ütü)

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme (Altın Ütü)

Yıllar içerisinde derimizin kollajen ve elastik liflerden oluşan destek doku azalması sonucu kırışıklıklar ve gevşemeler olur. Bu sorunları öncelikle ince derili olan göz çevresi, boyun, ellerde ve en sonunda yüzümüzde gözlüyoruz.

Ülkemizde son yıllarda Altın ütü ismiyle popüler olan Pellevé isimli radyofrekanslı cihazla derideki yaşlanma belirtilerini tedavide yaklaşık altı yıllık başarıyla dolu deneyimimiz var. Pellevé ile derinizi yaklaşık 42C – bu arada deri yüzey ısısı normal şartlarda 32-34 C arasındadır -ye kadar ısıtıyoruz. Bu ısınma yaklaşık 3.5 mm derinliğe kadar iniyor. Bu ısı düzeyinde deri altı kollajen katmanında ısıya bağlı sıkılaşma ve deri altı hücresel onarım mekanizmalarında yaklaşık 4 kata ulaşan bir artış elde ediyoruz. Bu sayede deri altı destek dokusu yeni üretilen kollajen lifler sayesinde daha gergin, kalınlaşmış, gevşekliği ve kırışıklığı azalmış bir hal alıyor.

Uygulama sıcak bir masaj gibidir. Günlük hayatı etkilemez. Isı artışına bağlı kısa süreli kızarıklık sorunu oluşur. Deri soğuyunca –ki genellikle 1 saat içerisinde eski ısısına döner- deri tamamen normal görünümüne döner.

Altın ütü yöntemini günlük hayatı etkilememesi ve yaz aylarında da yapılabilmesi nedeniyle sıklıkla tercih ediyoruz. Elde edilen düzelmeler yaklaşık bir yıllık aralarla tedavi tekrarlanması halinde uzun süreler kalıcı olabiliyor.

Cilt Gençleştirme

Sorun Cevaplayalım