Sivilce İzlerinin Tedavisinde Dolgu ve Diğer Yöntemler

Sivilce İzlerinin Tedavisinde Dolgu ve Diğer Yöntemler

Kistik yada nodüler akne gibi şiddetli sivilce sorunları tedavi edildikten sonra derin dokulardaki tahribatla yağ dokuda kayıplara neden olur. Bunun yanında şiddetli derin akne sonucu deri alt dokulara yapışabiliyor. Bu tür vakalarda önemli şekilsel sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu tür şekilsel sorunlarda yüzeyden uygulanabilen tedaviler genellikle yeterli olamıyor. Deri altı yapışıklıkların açılması ve eksik olan destek dokunun uygun ürünlerle tamamlanarak derideki boşluğun doldurulması gerekiyor.

Bu tür sorunlarda subscion tekniği olarak isimlendirilen ucu bıçak şeklinde dizayn edilmiş özel aletlerle deri altı dokuların yapışıklıklarını lokal anestezi altında ayrıştırıyor ve boşlukta kalan alana uygun dolgu maddeleri ile dolgunluk veriyorum.

Kullandığım dolgu maddeleri “Polikaprolaktonlu Akıllı dolgu” ya da uzun sürede eriyen hyaluronik asittir. Bunun yanında hastadan alınan yağ dokusu da dolgu ürünü olarak kullanılabilir.

Bu yöntem sayesinde ciddi figürsel sorunları düzeltme şansımız oluyor. Uygulama genelde bir seanstır. Sadece 15. gün ve 3. ayda kontrol uygulanır ve gerekirse işlemde eksik kalan yönler rötuşla düzeltilir.

Sivilce Tedavisi

Sorun Cevaplayalım