Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu cilt gençleştirme yöntemleri içerisinde en sık uygulanan ikinci yöntemdir. Yüzde başlıca kullanıldığı alanlar;

Yüz dolgusunu cilt gençleştirmek için kullanıldığım gibi yüzdeki asimetrileri oranlamak, eksiklikleri düzeltmek için de kullanılıyorum.

Kullandığımız başlıca dolgu ürünleri;

Hyaluronik asitli dolguları daha çok deri içine ince kırışıklıklar, göz çevresi ya da yüzeysel sorunları düzeltmede kullanıyorum. Yüzdeki hacimsel kayıpları giderme ve daha uzun süreli kalıcılığı olan dolgu taleplerinde Polikaprolaktonu tercih ediyorum. 1 yıl ile 4 yıl arasında kalıcılığı olan bir dolgu türü olan polikaprolaktonlu Ellanse® isimli ürün doğal kendi dokusuna dönüşen bir dolgu türüdür. Özellikle yaşlanan ciltte kollajen katmanı arttırıcı etkileri nedeniyle tercih sebebidir.

Dudak dolgusu da sıklıkla uyguladığımız bir tekniktir. Dudaklarda yaşlanma ile birlikte kenar yapısı kaybı olur, dudak incelir ve uzar. İnce enine çizgilenme oluşur.. Dudağın dolgunlaştırılmasından çok eski dolgun doğal görünümüne kavuşturmak cilt gençleştirmenin en önemli hedeflerinden biridir. Dudak dolgusu olarak hyaluronik asit temelli dolguları tercih ediyorum.

Cilt Gençleştirme

Sorun Cevaplayalım