Altın İğne ile Cilt Gençleştirme

Altın İğne ile Cilt Gençleştirme

Altın iğne tedavisi olarak isimlendirdiğimiz tedavi yönteminin asıl ismi fraksiyonel radyofrekanslı mikro iğneleme (Fractionated Radiofrequency Micronidleing - FRM)dir.

Bu yöntemde ucu altın kaplama, diğer bölgeleri yalıtılmış mikro iğneler şeklinde elektrotlarla deri altına gönderilen radyofrekans enerjisi deri altındaki destek doku kollajenini ısıtarak bir sıkılaşma ve yeniden yapılanmayı uyarır. Bu sayede deri altı destek dokusunda yeniden yapılanma ile daha kalınlaşmış ve gergin kollajenden zengin destek elde edilir. Fraksiyonel uygulamalarda tedavi alanının en fazla %20 sini etkileme şansınız bulunur. Bu nedenle daha iyi sonuçlar alabilmek için seansların belli aralarla tekrarı gerekebilir. Tekrarlanan seanslarla elde edilen düzelmeler arttırılır. Standart uygulamamız 4-6 hafta arayla 3 seanstır. Üç seans sonrası altı ay beklenir. Sorunların düzelme oranına göre gerekirse ek seanslar yapılır.

Altın iğne ile cilt gençleştirme yüz, göz çevresi, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanan bir yöntemdir. Karın bölgesi, kol, bacak içi gevşekliklerinde de belli oranda düzelme elde edilebilir.

Altın iğne tedavisi krem anestezi altında uygulanır. İşlem sonrası deride bir saatte gerileyen kabarıklık, 48 saatte düzelen kızarıklık gözlenir. Bu süreçte derinin güneşten korunması gerekir. Uygulamadan 2 saat sonra kapatıcı makyaj ürünleri kullanılabilir.

Cilt Gençleştirme

Sorun Cevaplayalım